Wyłączenie odpowiedzialności reklamodawcy

Recenzja Panda

Podsumowanie: Oprogramowanie antywirusowe nowej generacji wykrywa ataki przed ich wystąpieniem, wykorzystując duże zasoby danych i sztuczną inteligencję.
👍 ZALETY:
  • Przystępne ceny
  • Nowa inteligentna technologia wykrywa ataki, zanim jeszcze się wydarzą
  • Otrzymuje najwyższe oceny za blokowanie złośliwych stron internetowych
  • Każdy pakiet zawiera bezpłatny VPN (150MB/dzień)
  • Doskonały manager haseł
  • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
👎 WADY:
  • Brak ochrony dla iOS / iPhone
  • Najtańszy plan nie chroni przed oprogramowaniem ransomware
  • Bezpłatna sieć VPN jest niezła, ale dość ograniczona
  • Pomoc techniczna jest dostępna tylko dla użytkowników Premium
Funkcje bezpieczeństwa

Jeśli chodzi o dostępność funkcji bezpieczeństwa, trudno przebić to, co do zaoferowania ma Panda. Dzieje się tak dzięki temu, że Panda wprowadziła niektóre funkcje, które wiele firm musi kupować osobno, jako część wszystkich swoich pakietów bezpieczeństwa. Przede wszystkim fakt, że usługi VPN są dostępne dla każdego poziomu ich oprogramowania, to ogromna przewaga nad konkurencją.

Panda oferuje użytkownikom szereg elitarnych funkcji, w tym ochronę w czasie rzeczywistym i ochronę sieci Wi-Fi użytkownika, która umożliwia oprogramowaniu wydawanie zaleceń, jeśli wykryje jakiekolwiek luki w sieci. Wyższe poziomy tego oprogramowania obejmują również interesujące funkcje, takie jak ochrona tożsamości podczas korzystania z bankowości internetowej lub zakupów, a także narzędzia do zarządzania hasłami.

Zaletą Pandy jest fakt, że nawet darmowa wersja oferuje pewne mocne opcje bezpieczeństwa, które są porównywalne z wersjami z najwyższego poziomu wielu programów antywirusowych. Podczas gdy pełniejsze płatne wersje Pandy są zalecane ze względu na bardziej kompleksowe bezpieczeństwo, użytkownicy powinni czuć się pewnie z każdą wersją Pandy, którą zdecydują się wykorzystać. Dzięki bezpłatnym okresom próbnym dostępnym dla płatnych wersji Pandy użytkownicy mogą przekonać się, czy podoba im się to oprogramowanie.

Interfejs użytkownika i wydajność

Panda jest zwykle łatwa w użyciu dzięki interfejsowi, który wcale nie jest trudny w nawigacji. Dostęp do wszystkich sekcji oprogramowania mamy w bocznym panelu, ponieważ użytkownicy mogą jednym kliknięciem uzyskać dostęp na przykład do zapory lub portali antywirusowych.

Warto również zauważyć, że Panda nie spowalnia użytkownika z punktu widzenia wydajności. Oprogramowanie Panda nie będzie miało wpływu na możliwość strumieniowego przesyłania filmów lub grania w gry, dzięki czemu użytkownicy nie będą musieli wybierać między bezpieczeństwem a wydajnością urządzenia.

Licencje i pakiety

Dostępna jest jedna bezpłatna wersja Pandy z czterema wersjami premium do wyboru. Bezpłatna wersja Pandy zawiera usługi antywirusowe i zaporę ogniową oraz VPN. Podstawowe wersje płatnej usługi oferują możliwość ochrony urządzeń mobilnych i skanowania elementów, takich jak wtyczki USB, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkiego, co jest podłączone do głównego urządzenia użytkownika. Bardziej kompleksowe pakiety dla Pandy zawierają dodatkowe elementy, takie jak kontrola rodzicielska, zarządzanie hasłami i ochrona tożsamości.

Zaletą posiadania pięciu różnych poziomów ochrony jest pozwolenie użytkownikom na dostosowanie ilość ochrony z której korzystają. Użytkownicy mogą przejść od podstawowych zabezpieczeń do najbardziej rozbudowanych w branży, w zależności od ich indywidualnych potrzeb. Dzięki usługom VPN dostępnym na wszystkich poziomach usług Panda bezpieczne przeglądanie jest oczywiste bez względu na wybraną opcję, nawet jeśli w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zalecane są średnie lub wyższe poziomy oprogramowania.

O firmie

Panda ma swoją siedzibę w Hiszpanii, działa w branży antywirusowej od czasu wprowadzenia na rynek swojego pierwszego produktu w 1998 roku. Firma ma ponad 30 milionów użytkowników, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę ich wielokrotnie nagradzaną ofertę antywirusową. Panda zdobyła nagrody od PCMag, a także AV Comparatives za wydajność oprogramowania antywirusowego Panda, pokonując niektóre z największych nazw w branży zabezpieczeń.

Wsparcie klienta

Możliwości wsparcia klienta u Pandy są mocne, ale nieco bardziej sztywne niż w przypadku innych programów antywirusowych. Dostępne są opcje pomocy technicznej przez email, czat i telefon, ale linia wsparcia telefonicznego jest otwarta przez całą dobę tylko dla nabywców oprogramowania premium. Chociaż nie ma nic złego w nagradzaniu tych, którzy kupują pakiet premium, dobrze byłoby mieć całodobową pomoc techniczną dla wszystkich użytkowników.

Nasza ocena: Mocne funkcje dla wszystkich

To, co najbardziej rzuca się w oczy w Pandzie, to fakt, że wszystkie poziomy tej usługi obejmują dostęp VPN i ochronę antywirusową. Chociaż istnieją znacznie bardziej złożone usługi bezpieczeństwa dostępne dla kupujących wersję Panda Premium, fakt, że są dostępne funkcje wysokiej jakości dla każdego, kto korzysta z Pandy, jest jedną z największych zalet tego dostawcy. Dla tych, którzy chcą szerokiej gamy opcji pokrycia, z których wszystkie są wysokiej jakości, Panda jest doskonałym programem, któremu warto się przyjrzeć.
 
NASZE NAJLEPSZE OFERTY:X