Recenzja Bitdefender

Podsumowanie: Bitdefender, dzięki pakietowi funkcji prywatności, takim jak VPN, ochrona kamery internetowej, monitor mikrofonu, ochrona przed śledzeniem, ochrona sieci społecznościowych i wiele innych, wykracza poza ochronę antywirusową.
👍 ZALETY:
 • Ochrona antywirusowa i przed złośliwym oprogramowaniem w czasie rzeczywistym
 • Certyfikowany przez niezależne laboratoria badawcze
 • Chroni przed atakami typu phishing
 • Rozbudowane funkcje bezpieczeństwa i prywatności
 • Nowa ochrona sieci społecznościowych
 • Bezpieczeństwo transakcji online
 • Profile Bitdefender (praca, film, gra, publiczne WiFi, tryb baterii)
 • Odnowiony, konfigurowalny pulpit nawigacyjny
 • Minimalne oddziaływanie na system
 • Lepszy niż przeciętny darmowy program antywirusowy
 • Doskonałe opinie użytkowników
👎 WADY:
 • Bezpłatna sieć VPN ma dzienny limit do 200 MB
 • Bitdefender dla oprogramowania Mac ma znacznie mniej funkcji niż wersja dla systemu Windows
 • Ograniczone możliwości aplikacji na Androida
Funkcje bezpieczeństwa

Nie ma wątpliwości, że Bitdefender ma niemal wszystkie funkcje, których potrzebujesz, aby chronić swoje dane osobowe, prywatność i przeglądanie stron internetowych. Ale chociaż ma jeden z najbardziej imponujących zestawów narzędzi do ochrony prywatności w branży, zdecydowanie nie zapomniał o swoim podstawowym produkcie — ochronie przed złośliwymi programami. Bitdefender ma szereg funkcji bezpieczeństwa, które gwarantują twojej sieci domowej i wszystkim twoim urządzeniom bezpieczeństwo przed wszystkimi rodzajami zagrożeń online. Korzystając z połączenia technologii opartej na zachowaniu, metod heurystycznych i monitorowania w czasie rzeczywistym, otrzymujesz doskonałą ochronę przed wirusami, programami szpiegującymi, robakami, programami reklamowymi, trojanami, programami ransomware, rootkitami i exploitami zero-day. Chroni również na poziomie sieci, zatrzymując potencjalne włamania, takie jak adresy URL związane z botnetami i ataki typu brute force, zanim się pojawią. Wielowarstwowe zabezpieczenia Bitdefender obejmują ochronę przed kradzieżą, spamem, phishingiem, oszustwami, zapobieganiem atakom internetowym i zabezpiecza pliki.

Poza ochroną twoich urządzeń przed złośliwymi oprogramowaniami, Bitdefender chroni cię również przed hakerami, szpiegami, oszustami i globalną masową inwigilacją. Trzymaj nieproszonych gości z dala od spotkania na Zoom dzięki monitorowaniu kamery internetowej i mikrofonu. Przeglądarka Bitdefender Safepay dopilnuje, aby twoje zakupy online, bankowość i inne transakcje pozostały prywatne i bezpieczne. VPN utrzyma twoją tożsamość w tajemnicy nawet podczas korzystania z publicznych sieciach Wi-Fi.

Ochrona sieci społecznościowych przez Bitdefender to kolejny aktualny dodatek w zakresie bezpieczeństwa i prywatności. Niedawno pojawiły się doniesienia o tym, że ludzie zostali oznaczeni przez nieznajomych w sprośnych treściach na Facebooku. Kliknięcie tych linków powoduje pobranie złośliwego oprogramowania na twoje urządzenie lub twoje konto, które jest używane do oznaczania innych osób w twojej sieci. Ochrona sieci społecznościowych pomaga w zwalczaniu tego typu cyberataków. Rodzice małych dzieci lub nastolatków docenią Kontrolę Rodzicielską Bitdefender. Korzystając z tej funkcji, możesz kontrolować, do jakich stron internetowych i aplikacji mają dostęp twoje dzieci i jak zarządzają czasem podczas korzystania z nich. Aplikacja zawiera również śledzenie lokalizacji, geofencing i bezpieczne logowanie.

To tylko kilka z ponad 30 funkcji bezpieczeństwa i prywatności Bitdefender. Pamiętaj, że dostęp do tych funkcji zależy od poziomu, na którym się znajdujesz, chociaż wszystkie, od bezpłatnej edycji po płatne plany, oferują doskonałe usuwanie złośliwego oprogramowania.

Interfejs użytkownika i wpływ na wydajność

Rozpoczęcie pracy z Bitdefender jest dość szybkie i łatwe. Proces instalacji trwa zaledwie kilka minut, zanim zostanie wyświetlony monit o zainicjowanie skanowania krytycznych obszarów systemu. Jeśli wolisz zrobić to później, możesz po prostu kliknąć Pomiń. Następnie zobaczysz okno Pierwsze kroki, w których dowiesz się o szczegółach swojej subskrypcji. Na koniec klikając Zakończ uzyskasz dostęp do pulpitu nawigacyjnego i to wszystko. Twój produkt Bitdefender został aktywowany.

Interfejs Bitdefender jest uporządkowany i dobrze zorganizowany, z trudnymi do przeoczenia przyciskami i obszernym paskiem narzędzi. Uwielbiamy szybkie akcje, które pozwalają uzyskać dostęp do niemal każdej funkcji bez przechodzenia do rzeczywistego modułu. W tej chwili możesz utworzyć do 6 pinów: Szybkie skanowanie, Skanowanie systemu, Skanowanie luk w zabezpieczeniach, Portfel, Safepay, VPN, Niszczarka plików i Optymalizator OneClick.

Jeśli chodzi o wydajność systemu, Bitdefender z łatwością pokonuje konkurencję. Mniejsza powierzchnia i minimalny wpływ na system oznacza, że nie zauważysz żadnego spowolnienia, nawet podczas pełnego skanowania systemu. Przeprowadziliśmy test głębokiego skanowania podczas streamingu filmu na Netflix i nie doświadczyliśmy żadnych opóźnień ani buforowania. Podsumowując, z Bitdefender korzysta się z przyjemnością, a po zainstalowaniu i dostosowaniu możesz dosłownie o nim zapomnieć.

Licencje i pakiety

Bitdefender oferuje obecnie trzy główne pakiety. Bitdefender Antivirus Plus zapewnia podstawową ochronę 3 komputerów z systemem Windows przed złośliwymi programami, programem reklamowym, programem ransomware i atakami reklamami. Dzięki Internet Security zyskujesz to wszystko, a także narzędzia do kontroli rodzicielskiej i prywatności, w tym firewall, ochronę kamery internetowej i mikrofonu. Jeśli chcesz korzystać z wielu platform, zalecamy kompleksowy plan: Bitdefender Total Security. Zapewnia całkowitą ochronę do 5 urządzeń z systemem Windows, macOS, Android i iOS.

O firmie

Bitdefender istnieje od 2001 roku, gdy został stworzony w Bukareszcie w Rumunii. Po dwóch dekadach w branży marka zbudowała solidną reputację dzięki dostarczaniu najwyższej klasy produktów zabezpieczających osobom prywatnym, małym i średnim firmom, dużym przedsiębiorstwom oraz organizacjom rządowym. Dziś ma pół miliarda użytkowników w 150 krajach na całym świecie.

Wsparcie klienta

Bitdefender ma z pewnością jedną z najlepszej obsługi klienta spośród wszystkich przetestowanych przez nas marek antywirusowych. Ich wysiłek w zapewnianiu wzorowej obsługi klienta jest widoczny w całodobowym czacie na żywo, wsparciu telefonicznym, mailowym i obszernej bazie wiedzy. Nasze doświadczenie na czacie było fantastyczne. Próbowaliśmy tego dwa razy i za każdym razem nie musieliśmy długo czekać, zanim zostaliśmy przywitani przez agenta wsparcia, który odpowiedział na wszystkie nasze pytania w zwięzły i przyjazny sposób. Z drugiej strony czas odpowiedzi na email wynosił średnio 1-2 godziny. Nie jest to nic oszałamiającego, ale wciąż o wiele lepsze niż inni dostawcy. Na koniec, co w dzisiejszych czasach można uznać za rzadkość, Bitdefender oferuje całodobową pomoc telefoniczną dla klientów w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i innych obszarach świata.

Nasza opinia: zbalansowane bezpieczeństwo, szybkość i użyteczność

W przeszłości kupowanie zabezpieczenia antywirusowego było trudną sprawą. Możesz mieć wiele funkcji bezpieczeństwa, ale kosztem wydajności komputera. Lub otrzymujesz lekkie i szybkie rozwiązanie, ale ochrona przed wirusami jest w najlepszym razie minimalna. Bitdefender zapewnia idealną równowagę między całkowitym bezpieczeństwem a wydajnością komputera, więc nie musisz wykonywać 'działania równoważącego'. Oprócz tego ich zakres funkcji prywatności nie ma sobie równych, interfejs jest łatwy w użyciu, a obsługa klienta jest fenomenalna. Nie jest to idealne, zwłaszcza że darmowa sieć VPN jest ograniczona, ale to właściwie jedyna rzecz, na którą możemy narzekać.
 
NASZE NAJLEPSZE OFERTY:X