Najlepszy program antywirusowy dla komputerów Mac

Potrzebujesz porządnego programu antywirusowego na komputer Mac? Przeprowadziliśmy dla ciebie badania! Zapoznaj się z poniższą listą najlepszych programów antywirusowych dla komputerów Mac, poznaj główne funkcje na naszej czytelnej tabeli porównawczej i zdobądź dla siebie idealne oprogramowanie antywirusowe dla swoich potrzeb. Wybraliśmy wiodące programy antywirusowe, ponieważ są one szczególnie dostosowane do systemu operacyjnego Mac i otrzymały najwyższe oceny w niezależnych laboratoriach testowych.

Wyłączenie odpowiedzialności reklamodawcy

Nasza najlepsza oferta
Oszczędzaj: 84%
up1
TotalAV
TotalAV
 • Najlepsza oferta
 • Doskonały wynik na TrustPilot: 4,8 na 5 (29 765 recenzji)
 • Najlepsza ochrona przed wirusami i zaawansowanym złośliwym oprogramowaniem
 • Lekki i wydajny na PC, Mac, Android i iOS
9.8
Najlepszy dla Mac
518,84 zł
Od 82,84 zł
Odwiedź stronę
2
PC Protect
PC Protect
 • Bezpieczne i prywatne przeglądanie stron internetowych
 • Ochrona w czasie rzeczywistym przed najnowszymi zagrożeniami
 • Zgodność z systemami Windows, Mac, Android i iOS
 • Posiada również wbudowany VPN
9.4
Świetny
518,84 zł
Od 82,84 zł
Odwiedź stronę
up3
Scanguard
Scanguard
 • Blokuj szkodliwe zagrożenia w czasie rzeczywistym
 • 5 licencji na ochronę wszystkich urządzeń
 • Wbudowane zaawansowane zabezpieczenia internetowe
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
9.2
Bardzo dobry
595,00 zł
Od 145,00 zł
Odwiedź stronę
4
Panda
Panda
 • Sztuczna inteligencja wykrywa ataki, zanim jeszcze się wydarzą
 • Otrzymuje najwyższe oceny za blokowanie złośliwych stron internetowych
 • Każdy pakiet zawiera darmową sieć VPN (150 MB/dzień)
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
9.0
Bardzo dobry
214,99 zł
Od 107,49 zł
Odwiedź stronę
5
Bitdefender
Bitdefender
 • Zabezpieczenie typu
 • Wybór redakcji PCMag – luty 2024 r.
 • Wybitny produkt związany z bezpieczeństwem 2023 r.– AV-Comparatives
 • Wybór redakcji TechRadar – styczeń 2024 r.
8.7
Bardzo dobry
269,98 zł
Od 148,49 zł
Odwiedź stronę

FAQ

Komputery Mac mogą być atakowane rzadziej niż inne platformy, ale nie są niepokonane. Komputery Mac często kojarzy się z bezpieczeństwem, do tego stopnia, że często słyszymy, że komputery Mac nie potrzebują oprogramowania antywirusowego. I chociaż komputery Mac są na ogół bardzo bezpiecznymi urządzeniami (zdecydowanie bezpieczniejszymi niż komputery z systemem Windows), przekonanie, że nie potrzebują one oprogramowania antywirusowego, jest niestety fałszywe. Ze względu na to, jak popularne stają się komputery Mac oraz z powodu postrzegania użytkowników komputerów Mac jako bardziej zamożnych, coraz więcej hakerów, którzy chcą używać technologii do nikczemnych celów, tworzy wirusy specjalnie dla komputerów Mac. Jeśli więc robisz zakupy online, streamingujesz lub pobierasz filmy lub korzystasz z bankowości internetowej, szczególnie za pośrednictwem publicznej sieci Wi-Fi, jesteś narażony na włamania i kradzież tożsamości bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz.

Dlatego oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac powinno być istotną częścią twojego arsenału zabezpieczeń.
Ze względu na to, jak popularne są messenger i kreatywne oprogramowanie na komputerach Mac, użytkownicy muszą móc obsługiwać te programy bez zakłóceń, co sprawia, że wydajność jest najważniejszą funkcją, którą oprogramowanie antywirusowe dla komputerów Mac może wnieść do stołu poza możliwością ochrony przed zagrożeniami. Inne ważne dodatki to dwukierunkowe zapory ogniowe, kontrola rodzicielska (jeśli masz dzieci) oraz ochrona platform mediów społecznościowych, na których komputery i telefony są często najbardziej narażone na ataki.

Ponadto, biorąc pod uwagę modę na komputery Mac i ich popularność, która spowodowała, że tworzy się dla nich więcej zagrożeń, automatyczne aktualizacje programów mają kluczowe znaczenie dla oprogramowania antywirusowego dla komputerów Mac. Aktualizacje te umożliwią użytkownikom ochronę przed najnowszymi zagrożeniami dla urządzeń Mac bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności poza uruchomieniem programu. Jest to świetne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie spokój ducha.
Najbardziej oczywistym sposobem ochrony komputerów Mac jest skanowanie plików na tych urządzeniach w poszukiwaniu wirusów i innych złośliwych programów. Inne funkcje obejmują bezpieczne usługi przeglądania za pośrednictwem VPN. Użytkownicy mogą również skorzystać z niektórych usług, które analizują łącza i pobierane pliki, aby upewnić się, że są one bezpieczne, zanim użytkownik podejmie taką decyzję. Mogą nawet analizować sieci Wi-Fi, aby upewnić się, że można do nich bezpiecznie dołączyć. Chociaż wiele z tych trybów ochrony zależy od indywidualnego programu antywirusowego, z którego korzystamy, wszystkie nasze zalecenia są pełne funkcji, które nieustannie poprawiają bezpieczeństwo komputera Mac.
Użytkownicy zainteresowani bezpłatnym oprogramowaniem antywirusowym powinni pamiętać, że takie oprogramowanie antywirusowe jest z pewnością lepsze niż jego brak. Darmowe programy skanują w poszukiwaniu wirusów i pozwalają użytkownikom pozbyć się niektórych złośliwych plików, które mogą mieć wpływ na wydajność lub bezpieczeństwo ich urządzeń.

Płatne programy antywirusowe często zawierają bardziej kompletną listę funkcji, takich jak bezpieczniejsze możliwości przeglądania, VPN, kontrola rodzicielska, firewall, które zapobiegają atakowaniu komputera Mac przez złośliwe oprogramowanie i wiele więcej. Darmowe oprogramowanie antywirusowe może być lepiej wykorzystywane jako sposób na wypróbowanie programu antywirusowego przed wybraniem lepszych funkcji płatnej wersji tego programu.
Wirusy tworzone są z wielu powodów, ale najczęstszym powodem jest zarabianie pieniędzy. Twórcy złośliwych oprogramowań gromadzą często dane osobowe swoich ofiar, co umożliwia im kradzież tożsamości i kupowanie rzeczy za pomocą skradzionych kart kredytowych lub środków bankowych. A wraz z niedawnym wzrostem ilości oprogramowania ransomware przestępcy ci mogą nawet zablokować komputer Mac, dopóki nie zdobędą pieniędzy, których szukają.

Chroń się online, używając oprogramowania antywirusowego do ochrony komputera Mac. Przyzwoite oprogramowanie antywirusowe zapewni ochronę przed oprogramowaniem ransomware lub śledzeniem danych osobowych za pomocą programów takich jak oprogramowanie szpiegowskie.
Nowoczesne programy antywirusowe są bardzo przyjazne dla użytkownika i może ich używać dosłownie każdy. Interfejsy użytkownika tych programów są specjalnie zaprojektowane, aby były łatwe w nawigacji, dzięki czemu możemy uruchamiać skanowanie lub korzystać z innych funkcji bezpieczeństwa jednym kliknięciem przycisku. Nawet początkujący użytkownicy komputerów mają możliwość uruchamiania tych nowoczesnych programów antywirusowych na swoim komputerze Mac. Jeśli napotkasz problem, wszystkie nasze najlepsze typy antywirusów mają bardzo pomocne i zawsze dostępne zespoły obsługi klienta, które pomogą ci rozwiązać wszelkie napotkane problemy.
Dość staromodny pogląd dotyczący programów antywirusowych mówi, że używanie ich negatywnie wpłynie na wydajność komputera Mac. Chociaż bezpieczeństwo jest ważne, ludzie nadal nie chcą spowalniać swoich urządzeń. Na szczęście większość programów antywirusowych zaprojektowanych dla komputerów Mac nie spowolni twojego urządzenia i będzie działać głównie niezauważalnie w tle, cicho wykonując zadanie ochrony.

Wyłączenie odpowiedzialności

Zastrzeżenie: najlepszeantywirusy.pl to bezpłatne źródło online, którego celem jest dostarczenie czytelnikom przydatnych informacji o najlepiej sprzedających się programach antywirusowych. Firmy antywirusowe prezentowane na naszej stronie wypłacają nam wynagrodzenie, co ma również wpływ na umieszczanie i ekspozycję, jaką te firmy uzyskują. Recenzje i informacje przedstawione na naszej stronie stanowią wyłącznie naszą opinię i są pokazane wyłącznie w celach informacyjnych i badawczych. Nie możemy jednak zagwarantować dokładności tych informacji ze względu na nieustannie zmieniający się charakter branży antywirusowej.

 
NASZE NAJLEPSZE OFERTY:X