Najlepszy antywirus

Najlepsze programy zabezpieczające Internet przed trojanami, oprogramowaniem ransomware, oprogramowaniem szpiegującym i innymi zagrożeniami internetowymi, przetestowane i sprawdzone przez naszych ekspertów. Klikając nazwę produktu na poniższej liście, łatwo sprawdzisz aktualne ceny, specyfikacje techniczne i dodatkowe informacje o każdym produkcie.

Wyłączenie odpowiedzialności reklamodawcy

Nasza najlepsza oferta
Oszczędzaj:
84%
UP1
TotalAV
TotalAV
 • Najlepsza oferta
 • Doskonały wynik na TrustPilot: 4,8 na 5 (29 765 recenzji)
 • Najlepsza ochrona przed wirusami i zaawansowanym złośliwym oprogramowaniem
 • Lekki i wydajny na PC, Mac, Android i iOS
Oferta specjalna TotalAV Pro 2023: Zaoszczędź 85% już dziś!
9.8
Najlepszy ogólnie
512,00 zł
Od 82,00 zł
Odwiedź stronę
2
Panda
Panda
 • Sztuczna inteligencja wykrywa ataki, zanim jeszcze się wydarzą
 • Otrzymuje najwyższe oceny za blokowanie złośliwych stron internetowych
 • Każdy pakiet zawiera darmową sieć VPN (150 MB/dzień)
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
9.4
Bardzo dobry
323,00 zł
Od 129,20 zł
Odwiedź stronę
UP3
Bitdefender
Bitdefender
 • Zabezpieczenie typu
 • Wybór redakcji PCMag – grudzień 2021 r.
 • Wybitny produkt związany z bezpieczeństwem – AV-Comparatives styczeń 2022 r.
 • Wybór redakcji TechRadar – marzec 2023 r.
9.3
Bardzo dobry
269,98 zł
Od 148,49 zł
Odwiedź stronę
4
PC Protect
PC Protect
 • Bezpieczne i prywatne przeglądanie stron internetowych
 • Ochrona w czasie rzeczywistym przed najnowszymi zagrożeniami
 • Zgodność z systemami Windows, Mac, Android i iOS
 • Posiada również wbudowany VPN
9.2
Bardzo dobry
514,69 zł
Od 82,35 zł
Odwiedź stronę
5
ESET
ESET
 • Wiele zaawansowanych funkcji, idealnych dla miłośników bezpieczeństwa
 • Doskonała ochrona na wielu platformach
 • Świetne połączenie szybkości, wykrywania i użyteczności
 • Ponad 30 lat doświadczenia w dziedzinie cyberbezpieczeństwa
?
Nie oceniony
6
Kaspersky
Kaspersky
 • Osiągnął najwyższe nagrody w niektórych laboratoriach testowych
 • Szyfruje dane wysyłane i odbierane online przez VPN
 • Dobra kontrola rodzicielska i ochrona bankowości internetowej
 • Blokuje nieautoryzowany dostęp do kamery internetowej
?
Nie oceniony

FAQ
Wirusy i złośliwe oprogramowania są obecnie bardziej wyrafinowane niż kiedykolwiek wcześniej dzięki zaawansowanej technologii jako całości. Z tego samego powodu zaleca się, aby każdy, kto ma komputer lub urządzenie mobilne, miał jakieś oprogramowanie antywirusowe, którego może użyć do ochrony przed zagrożeniami bezpieczeństwa.

Brak zainstalowanego programu antywirusowego jest jak jazda na rowerze bez kasku. Możesz nigdy go nie potrzebować, ale kiedy zaczniesz go potrzebować, pożałujesz, że go nie masz. Pamiętaj również, że nawet jeśli uważasz które linki klikasz, które strony odwiedzasz, itp. – czy naprawdę jesteś w 100% pewien, że wszyscy członkowie twojej rodziny przestrzegają tych samych środków bezpieczeństwa?

Istnieje wiele różnych programów antywirusowych, z których każdy ma swoje unikalne funkcje, które sprawiają, że warto się nim przyjrzeć. Oczywiście fakt, które oprogramowanie jest najlepsze dla użytkownika, zależy od jego nawyków i jego indywidualnych potrzeb, ale wszystkie programy antywirusowe, które sprawdziliśmy na tej stronie, zostały sprawdzone, aby dać ci pewność, że mogą one wyeliminować te najbardziej rozpowszechnione i niebezpieczne.

Większość programów antywirusowych kosztuje mniej niż 200 zł rocznie – nie stań się ofiarą cyberprzestępczości za tak marną kwotę. Już dziś chroń siebie i swoją rodzinę!
W Internecie istnieje niezliczona liczba zagrożeń bezpieczeństwa, mogących mieć wpływ na urządzenia. Programy antywirusowe są przeznaczone do ochrony przed tymi zagrożeniami, w tym atakami typu phishing, oprogramowaniem ransomware i złośliwym oprogramowaniem.

Ataki phishingowe wykorzystują nikczemne metody gromadzenia danych osobowych. Przykładem może być strona internetowa, która ma wyglądać dokładnie tak, jak strona internetowa banku, a jej celem jest kradzież danych logowania do usługi bankowości internetowej użytkownika. Niektóre programy antywirusowe mogą analizować łącza i pliki, aby upewnić się, że użytkownicy nie ulegną takim atakom phishingowym.

Oprogramowanie wymuszające okup jest przeznaczone do wyłączania urządzenia lub ograniczania jego możliwości do czasu zapłacenia okupu za usunięcie tych ograniczeń. Silny program antywirusowy uniemożliwi ransomware przejęcie urządzenia, dzięki czemu użytkownicy nigdy nie będą musieli wybierać między zakupem nowego urządzenia a zapłaceniem okupu w celu odblokowania obecnego urządzenia.

Złośliwe oprogramowanie to bardziej ogólny termin, ponieważ istnieje wiele różnych typów złośliwego oprogramowania. Do tej kategorii należą programy takie jak trojany i oprogramowanie szpiegujące, ponieważ można ich używać do śledzenia naciśnięć klawiszy użytkowników w celu uzyskania danych osobowych lub zainstalowania innego złośliwego oprogramowania na urządzeniu.
Oprogramowania antywirusowe różnią się nieco między sobą, ponieważ każdy program antywirusowy ma właściwości i zalety, które czynią go wyjątkowym. Niektóre programy antywirusowe są projektowane w większym stopniu, aby nie wpływały na wydajność urządzenia, podczas gdy inne są bardziej rygorystyczne pod względem bezpieczeństwa i obciążają zasoby.

Programy antywirusowe różnią się między sobą funkcjami. Możliwość zabezpieczenia haseł lub prywatnego przeglądania za pomocą VPN to rzeczy, które stały się powszechne w branży antywirusowej, ponieważ zwykłe eliminowanie wirusów z urządzeń nie jest już jedyną rzeczą, którą te programy mogą zrobić.

W efekcie podjęcie decyzji, które funkcje mają dla ciebie największe znaczenie, i wybranie programu, który może je zapewnić, staje się nieco przytłaczające. Nasza strona internetowa ułatwia ten proces, przeglądając główne funkcje i informując naszych czytelników o tym, jakie programy oferują te funkcje, aby mogli zdecydować, którego programu użyć, mając na uwadze te informacje.
Istnieją różne bezpłatne programy antywirusowe dla telefonów i warto zapytać, czy można z nich korzystać zamiast płatnych wersji. Niestety, eksperci ds. bezpieczeństwa odkryli w sklepie z aplikacjami sporo nieuczciwych programów, które twierdzą, że zapewniają ochronę, a jednocześnie spowalniają urządzenia, a nawet wykradają dane. Chociaż zwykle lepiej jest korzystać z bezpłatnego programu antywirusowego renomowanej firmy niż żadnego programu antywirusowego, dodatkowe funkcje bezpieczeństwa płatnych wersji i ich stosunkowo niska roczna cena sprawiają, że ogólnie bardziej się je poleca.
Wirusy tworzone są z wielu powodów, ale najczęstszym jest zarabianie pieniędzy. Twórcy złośliwego oprogramowania często gromadzą dane osobowe swoich ofiar, co umożliwia im kradzież tożsamości i kupowanie rzeczy za pomocą skradzionych kart kredytowych lub środków bankowych. A w związku z niedawnym wzrostem ilości oprogramowania ransomware przestępcy ci mogą nawet zablokować twoje urządzenie mobilne, dopóki nie zdobędą pieniędzy, których szukają.

Oczywiście użytkownicy mogą być chronieni przed próbami kradzieży pieniędzy, korzystając z oprogramowania antywirusowego. To oprogramowanie może chronić przed działaniem ransomware lub śledzeniem danych osobowych przez programy takie jak oprogramowanie szpiegujące. A ponieważ w wielu przypadkach można to zrobić bez wpływu na wydajność urządzenia, nie ma powodu, aby nie kupować porządnego oprogramowania antywirusowego.
Jedną z najlepszych zalet korzystania z nowoczesnych programów antywirusowych jest fakt, że może z nich korzystać praktycznie każdy. Interfejsy użytkownika tych programów są często niezwykle łatwe w nawigacji, co pozwala użytkownikom na uruchamianie skanów lub korzystanie z innych funkcji bezpieczeństwa bez większego stresu. Nawet początkujący użytkownicy komputerów i urządzeń mobilnych mają możliwość bezproblemowego uruchamiania tych nowoczesnych programów antywirusowych.
Dość staromodny pogląd dotyczący programów antywirusowych mówi, że używanie ich negatywnie wpłynie na wydajność telefonu. Chociaż bezpieczeństwo jest ważne, ludzie nadal nie chcą spowalniać swoich urządzeń. Na szczęście większość programów antywirusowych zaprojektowanych dla urządzeń mobilnych nie spowolni twojego urządzenia i będzie działać głównie niezauważalnie w tle, cicho wykonując zadanie ochrony.

Wyłączenie odpowiedzialności


Zastrzeżenie: najlepszeantywirusy.pl to bezpłatne źródło online, którego celem jest dostarczenie czytelnikom przydatnych informacji o najlepiej sprzedających się programach antywirusowych. Firmy antywirusowe prezentowane na naszej stronie wypłacają nam wynagrodzenie, co ma również wpływ na umieszczanie i ekspozycję, jaką te firmy uzyskują. Recenzje i informacje przedstawione na naszej stronie stanowią wyłącznie naszą opinię i są pokazane wyłącznie w celach informacyjnych i badawczych. Nie możemy jednak zagwarantować dokładności tych informacji ze względu na nieustannie zmieniający się charakter branży antywirusowej.
 
NASZE NAJLEPSZE OFERTY:X